Strona główna/Aktualności/Mój kwiatowy świat - wystawa malarstwa Alfredy Mikusek

Mój kwiatowy świat - wystawa malarstwa Alfredy Mikusek

18 Września 2024

Pani Alfreda Mikusek ma 71 lat, urodziła się na Podkarpaciu i jest emerytką. Sztukami plastycznymi oraz malowaniem interesowała się już w dzieciństwie, lecz nie jest absolwentką szkoły plastycznej.

W 2015 roku rozpoczęła warsztaty malarskie w nieistniejącym już Domu Kultury „Odeon” w Czeladzi pod kierownictwem pani Alicji Siudziak, która była jej pierwszym nauczycielem rysunku, malowania farbami czy też tworzenia witraży z bibuły. Obrazy maluje używając różnych technik, m.in. akrylem i pastelami. Tworzy także ikony o rozmaitej tematyce.

Należy do grupy malarskiej „Point” oraz grupy recytatorskiej pod kierownictwem Krzysztofa Zięcika. Jej prace plastyczne można było podziwiać podczas zbiorowych wystaw w  czeladzkim Odeonie, a także w Zabrzu, katowickim Nikiszowcu oraz Sosnowcu. Indywidualna wystawa malarstwa pani Alfredy miała miejsce w siedzibie czeladzkiej pracowni artystycznej „Akwamaryn”. Obecnie można jej dzieła podziwiać w oknach oraz galerii Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi. Część z nich można obejrzeć w naszej fotogalerii: KLIK

Serdecznie zapraszamy w dniach 17.09.2024 - 31.10.2024 w godzinach otwarcia biblioteki.

Podobne wiadomości: