Strona główna/Aktualności/Popołudnie z Sylwią Trojanowską

Popołudnie z Sylwią Trojanowską

24 Października 2024

We wtorkowe popołudnie mieliśmy przyjemność gościć autorkę Sylwię Trojanowską - osobę niezwykle ciepłą, serdeczną, pozytywnie nastawioną do życia, uśmiechniętą i kochającą spotkania z ludźmi.

Czytelnikom znana jest przede wszystkim z powieści obyczajowych i powieści na tle historycznym, ale jest również autorką sztuk teatralnych i opowiadań. W niezwykle interesujący sposób opowiedziała o swojej drodze do pisarstwa, o początkach twórczości oraz związanych z tym dylematach. Zdradziła nieco kulis i ciekawostek warsztatu pisarskiego, w tym co ją inspiruje, które etapy procesu twórczego lubi najbardziej, a które są dla niej trudne i stanowią wyzwanie. Autorka uchyliła też rąbka tajemnicy na temat książki, nad którą obecnie pracuje i jakie ma plany na przyszłość.

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Chojnacka-Musiał - bibliotekarka, autorka bloga Bibliotecznie oraz znawczyni książek Sylwii Trojanowskiej. Dzięki jej wnikliwym i dociekliwym pytaniom mieliśmy okazję poznać Panią Sylwię również z nieco innej strony: jako miłośniczkę herbaty, podróży, Szczecina (miasta z urodzenia i z wyboru), a także trenerkę biznesu, coacha, społecznika, działaczkę na rzecz kobiet i zwierząt.

Pod koniec spotkania autorka rozdała wszystkim uczestnikom spotkania zakładki oraz zachęciła do wylosowania pamiątkowych cytatów ze swoich powieści. Wydarzenie zakończyły pytania od publiczności oraz pamiątkowe zdjęcia, dedykacje i autografy w książkach. To było niezwykle miłe i przyjemnie spędzone popołudnie. Dziękujemy obu Paniom za wspaniały czas!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w naszej fotogalerii: KLIK

Podobne wiadomości: