Strona główna/Aktualności/Narodowe Czytanie 2021 już za nami.

Narodowe Czytanie 2021 już za nami.

6 Września 2021

W ubiegłą sobotę 4 września 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi kolejny raz uczestniczyła w ogólnopolskim Narodowym Czytaniu.

Fragmenty dramatu "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej przeczytali Czytelnicy naszej Biblioteki:

• Jolanta Zielińska-Pałka jako Aniela Dulska,
  • Jakub Kużdżał jako Zbyszko Dulski,
  • Ewelina Grześkiewicz jako Juliasiewiczowa,
  • Dorota Sękowska jako Mela,
  • Agnieszka Toporek jako Hesia,
  • Jolanta Klimek jako Hanka
  • oraz Jakub Tetela jako Felicjan Dulski.

W trakcie wydarzenia można było skorzystać z dostępnych rekwizytów i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w klimacie epoki, przybić pieczęć Narodowego Czytania 2021 we własnym egzemplarzu dramatu, a także rozwiązać test z tresci dramatu lub wraz z dziećmi pokolorować stroje z czasów pani Dulskiej.

Tegoroczne Narodowe Czytanie uświetnił występ duetu fortepianowego Dombrova Piano Duo, który w ciągu godziny zapewnił słuchaczom najprawdziwszą przyjemność obcowania z muzyką, zarówno klasyczną, jak i rozrywkową.

Serdecznie dziękujemy za przybycie na święto książki Burmistrzowi Miasta - Zbigniewowi Szaleńcowi oraz Zastępcy Burmistrza Beacie Zawile, a także wszystkim naszym Czytelnikom i Sympatykom.

W naszej galerii można zobaczyć fotograficzną relację z wydarzenia KLIK