Strona główna/Aktualności/Lato w Mediatece: VR kontra rzeczywistość

Lato w Mediatece: VR kontra rzeczywistość

25 Lipca 2024

Dobiega połowa wakacji. To dobry czas, aby krótko podsumować atrakcje przygotowane przez Mediatekę.

Tegoroczne wakacje rozpoczęliśmy cyklem zajęć dla dzieci w wieku 7-10 lat. Na spotkaniu: Pingluj z nami bawiliśmy się okularami VR. Za pomocą telefonów jeździliśmy rollercoasterami, zwiedzaliśmy ciekawe zakątki świata. Sprawdziliśmy też swój refleks, grając na  refleksometrze i automacie MTJ.

W ramach odpoczynku od komputerów, zaliczyliśmy ćwiczenia ruchowe i sprawnościowe. Bawiliśmy się również w karaoke. Korzystając z mikrofonu, podkładu muzycznego i podpowiedzi - tekstu wyświetlanego na ekranie, odkrywaliśmy swoje talenty muzyczne.

Jak wakacje, to przygoda! Ostatniego dnia zajęć bawiliśmy się w poszukiwaczy skarbów. Za pomocą sit i pędzli znaleźliśmy zakopane na placu zabaw dinozaury. Na koniec stworzyliśmy szkielety tych ogromnych stworzeń używając... makaronu.

Odwiedzały nas również wycieczki dzieci i młodzieży: Nieobozowej Akcji Lato, Niepublicznego Przedszkola Bajka w Czeladzi, czy grupa młodzieży francuskiej z Ville d'Auby, która bierze udział w tegorocznej wakacyjnej wymianie.

W tak piękną pogodę nie mogło zabraknąć muzyki. Pierwsza Letnia Potańcówka na Saturnie już za nami. Grały nam piękne jazzowe zespoły, był piękny taniec, nie zabrakło też czasu na piosenki biesiadne. Dla miłośników ciszy zorganizowaliśmy Silent disco i VR dance. Na naszym stanowisku można było też zrobić letni makijaż oka. Dziękujemy Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej za zaproszenie do udziału w imprezie. Wkrótce to powtórzymy!

Dla miłośników spędzania czasu online, w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Miłosławiu, przygotowaliśmy cykl: „Przystanek: biblioteka” - dostępny na Facebooku Filii nr 5.

Zapraszamy do spędzania czasu w naszych przestrzeniach, mamy dla Was wiele miłych niespodzianek!

Zdjęcia z wydarzeń można obejrzeć w naszej fotogalerii: KLIK

Podobne wiadomości: