Strona główna/Aktualności/Maj w Mediatece - miesiąc pełen spotkań, twórczości i (..)

Maj w Mediatece - miesiąc pełen spotkań, twórczości i dobrej energii

2 Czerwca 2026

Maj w Mediatece upłynął pod znakiem różnorodnych wydarzeń skierowanych do wszystkich pokoleń.

W przestrzeni biblioteki można było podziwiać wystawę Industrialne zabytki Czeladzi w odsłonie country” przygotowaną przez Zespół Tańca Liniowego Optymistki. Ekspozycja w ciekawy sposób połączyła lokalną historię z oryginalną, taneczną interpretacją.

Seniorzy uczestniczyli w cyklu zajęć wspierających aktywność, integrację oraz rozwój osobisty. W ramach spotkania Nasz zdrowy senior organizowanego przez UTW poruszano tematy związane ze zdrowiem i profilaktyką. Klub Seniora Wrzos zapraszał do Trzeciego miejsca - kameralnej przestrzeni sprzyjającej rozmowom i wspólnemu spędzaniu czasu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także Joga dla mózgu, czyli trening pamięci i koncentracji oparty na zadaniach logicznych. Z kolei podczas spotkań Zgranej Piątki uczestnicy integrowali się przy grach planszowych, nie szczędząc śmiechu i dobrej zabawy.

Dla dorosłych przygotowano „Kawiarenkę Literacką” - spotkania poświęcone rozmowom o książkach w swobodnej, kawiarnianej atmosferze - oraz „Pracownię Kreatywności”, podczas której uczestnicy rozwijali swoje zdolności manualne, tworząc własne, unikatowe prace rękodzielnicze.

Nie zapomniano również o najmłodszych. W ramach Akademii Bajtla odbyły się warsztaty „Miejskie konstrukcje z LEGO”, podczas których dzieci tworzyły budowle inspirowane architekturą miasta. Zajęcia rozwijały wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętności konstrukcyjne uczestników.

Kilka ujęć z majowych spotkań można znależć w naszej fotogalerii: KLIK

Podobne wiadomości:

do góry