Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w planszówkach #6

Zasmakuj w planszówkach #6

14 Października 2022

Jak w każdy piątek wracamy do Was z kolejnym odcinkiem cyklu "Zasmakuj w…". Dziś polecamy planszówkę "Alchemicy".

Podczas gry przekonacie się, co wyniknie z połączenia dwóch sproszkowanych żab, oka pająka i sfermentowanego jadu skorpiona. Dzięki różnym składnikom będziecie mogli przeprowadzać eksperymenty i poznawać nowe magiczne właściwości powstałych eliksirów.

Tutaj wszystko może się zdarzyć. W grze dużą rolę odgrywają umiejętności strategiczne i dedukcyjne. Gracze dokonują wyborów: czy i kiedy sprzedać swoje mikstury, czy zebrane fundusze przeznaczać na wsparcie nowych teorii, a może oszczędzać, by nabyć artefakty do swoich badań.

"Alchemicy" to planszówka wyjątkowa, ponieważ można w nią grać na dwa sposoby: tradycyjnie lub przy pomocy aplikacji, która zamieni smartfon lub tablet w czytnik kart składników. Podczas gry w sposób tradycyjny jeden z graczy musi zostać Mistrzem Gry, który nie rywalizuje z pozostałymi.

Sugerowany czas rozgrywki to około 120 minut. Gra przeznaczona jest dla co najmniej dwóch osób powyżej 13 roku życia.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty planszówek dostępnych w Filii nr 2 (Piaski). Można je wypożyczać lub korzystać z nich na miejscu w trakcie spotkań Dwójkowego Klubu Planszówek.

Po lewej stronie grafiki tekst Zasmakuj w planszówkach, po prawej okładka gry Alchemicy

do góry