Strona główna/Aktualności/Teatralne Wierszowanki

Teatralne Wierszowanki

18 Października 2022

W bibliotece w dzień czwartkowy takie słyszy się rozmowy... klasy Ib ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi, która bierze udział w projekcie pt. "Teatralne Wierszowanki - warsztaty plastyczno - teatralne dla dzieci".

Pod przewodnictwem pani Agaty Parady - byłej aktorki oraz scenarzystki - powstaje nowa odsłona wiersza Jana Brzechwy "Na straganie".
Na pierwszym spotkaniu w dniu 13.10.2022 przydzielono role oraz rozpoczęto przygotowania scenografii. Już od początku spotkania pierwszoklasiści wykazali się ogromnym talentem aktorskim i chęcią do pracy. Przed nimi próby, zaś zwieńczeniem projektu będzie przedstawienie przygotowane przez uczniów.

Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć w naszej galerii: KLIK

Logo Biblioteki Narodowej

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego