Strona główna/Aktualności/Wombat Maks, Władca Piorunów i Pan Marcin, czyli (..)

Wombat Maks, Władca Piorunów i Pan Marcin, czyli spotkanie z autorem

12 Maja 2022

11 maja w progach Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej zagościł znany dzieciom i młodzieży autor m.in. lektury szkolnej "Skrzynia Władcy Piorunów" - Marcin Kozioł.

Pan Marcin podczas pierwszego spotkania pt.: "Podróżnicze spotkanie z Wombatem Maksymilianem" z dziećmi z klas trzecich z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 7 opowiedział co nieco o sympatycznym bohaterze swoich książek podróżniczych - Wombacie Maksymilianie.
Autor przygotował kolorową i ciekawą prezentację o torbaczach. Dzięki niej mali goście Filii nr 2 dowiedzieli się między innymi: co jedzą wombaty, gdzie mieszkają i przybliżył ich ciekawską naturę.
Opowiedział też o swoich przygodach m.in. w Buthanie (państwie położonym we wschodnich Himalajach), które stały się inspiracją do napisania książki interaktywnej pod tytułem "Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka".

Po krótkiej przerwie Pan Marcin przywitał kolejną grupę uczniów. Tym razem była to młodzież z klas piątej i szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 7.
Druga prelekcja pod tytułem "Spotkanie z lekturą. Skrzynia Władców Piorunów, Nikola Tesla i elektryzująca nauka" dotyczyła elektryczności, synestezji, Nikoli Tesli - genialnego inżyniera i wynalazcy m.in. baterii słonecznej czy cewki wysokonapięciowej oraz pierwszej powieści z cyklu "Detektywi na kółkach" i jej bohaterów.

Autor uatrakcyjnił pierwsze, jak i drugie spotkanie.
Podczas "Podróżniczego spotkania z Wombatem Maksymilianem" Pan Marcin porwał uczniów do tańca, a "Spotkanie z lekturą. Skrzynia Władców Piorunów, Nikola Tesla i elektryzująca nauka" uświetnił eksperyment z elektrycznością, w którym wzięła udział zaproszona młodzież.

Uczniowie byli zafascynowani autorem, jego opowieściami oraz przygodami, które zgrabnie wplótł w swoje powieści dodając im autentyczności.
Po spotkaniach był czas na zadawanie pytań oraz rozmowę z autorem, a także na autografy.
Na zakończenie Pan Marcin zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia z uczestnikami.

Zdjęcia ze spotkań można obejrzeć w naszej galerii: KLIK

Spotkania z Marcinem Koziołem odbyły się w ramach projektu "Czym skorupka za młodu nasiąknie…" dofinasowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logotyp MKiDN


do góry