Strona główna/Aktualności/Książkowe LOVE i nie tylko - spotkanie z Wojciechem Tarką

Książkowe LOVE i nie tylko - spotkanie z Wojciechem Tarką

13 Maja 2022

12 maja w Kamienicy Konarzewskich odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu "Czym skorupka za młodu nasiąknie...".

Gościem prelekcji był czeladzki antykwariusz i właściciel antykwariatu Latarnik - Wojciech Tarka. Uczestnikami spotkania była młodzież z klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Pan Wojciech łączy pracę z pasją. Otwarcie antykwariatu nastąpiło w 2015 roku. Na półkach oprócz książek możemy znaleźć gry planszowe, winyle, figurki kolekcjonerskie i pamiątki z czasów PRL-u. Interesująco opowiadał o pracy, którą wykonuje oraz o przygodach związanych z jego zawodem. Przytoczył również kilka anegdot rozbawiając przy tym zgromadzoną młodzież. Uczniowie dowiedzieli się także, które powieści cieszyły się i cieszą największym zainteresowaniem na świecie. Pan Wojciech przygotował również kolorową prezentację związaną ze swoim zawodem. Pochwalił się w niej najstarszymi egzemplarzami w swoim księgozbiorze.

Uczniowie na koniec spotkania mieli okazję porozmawiać z gościem i zapytać go między innymi o konkretne książki, jak wygląda zakup książek od klienta i ich selekcja oraz wycena. Padło też pytanie o to jak wygląda jego zwyczajny dzień w pracy.

Na koniec prelekcji można było się wpisać do bibliotecznej Kroniki.

Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w naszej galerii: KLIK

Spotkanie z Wojciechem Tarką odbyło się w ramach projektu "Czym skorupka za młodu nasiąknie…" dofinasowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logotyp MKiDN

do góry