Strona główna/Aktualności/Tydzień Kodowania #CodeWeek w Filii nr 1

Tydzień Kodowania #CodeWeek w Filii nr 1

7 Października 2021

W 2021 roku Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się w dniach od 9 do 24 października. To inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.

Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.
W ramach udziału w Tygodniu Kodowania Filia nr 1 Miejskiej Biblioteka Publiczna im. Marii Nogajowej w Czeladzi  przeprowadzi zajęcia z programowania na macie dla młodzieży z Miejskiego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny. Za pomocą maty, w przystępny sposób, bawiąc się nauczymy się szyfrowania. Wspólne zabawy około programowe rozwiną logiczne myślenie i kompetencje społeczne. Przy okazji wprowadzone zostaną podstawowe pojęcia programistyczne.

W St@cji KULTURALNY PASAŻER, na Dworcu Przesiadkowym, odbędzie się Robot dance dla seniorów. W Tańcu robotów - dla ułatwienia i lepszej zabawy - wykorzystamy plansze ze strzałkami podpowiadającymi kolejne ruchy.

Kod uczestnictwa w Tygodniu Kodowania dla wszystkich to : cw21-qifdO
Wydarzenia dodane zostaną do mapy na stronie codeweek.eu : KLIK

Logo Tygodnia Kodowania

do góry