Strona główna/Aktualności/85. urodziny Krzysztofa Zanussiego w czeladzkiej bibliotece

85. urodziny Krzysztofa Zanussiego w czeladzkiej bibliotece

5 Lipca 2024

26 czerwca b.r. w czeladzkiej Bibliotece Głównej mieliśmy niepowtarzalną okazję spotkania z autorytetem - prof. Krzysztofem Zanussim.

Światowej sławy polski reżyser, scenarzysta oraz producent filmowy obchodził bowiem swoje 85. urodziny i z tej też okazji ukazał się piękny album Zanussi: przez przedmioty. Spotkanie było okazją do podzielenia się refleksjami o najnowszej książce, wymarzonym domu, twórczości filmowej, ukochanej żonie, działalności społeczno-charytatywnej oraz o włoskiej rodzinie.

Panu Profesorowi towarzyszyli: Barbara Gruszka-Zych (autorka tekstu do książki), która opowiedziała o wieloletniej współpracy z Profesorem oraz o przyjaźni z Państwem Zanussimi, a także Grzegorz Lityński (autor zdjęć do albumu), który opowiedział o pracy nad albumem, napotkanych trudnościach, selekcji zgromadzonego materiału.

Jak to bywa na prawdziwych urodzinach, nie zabrakło tortu ze świeczkami, kwiatów i życzeń od władz miasta oraz Dyrektora czeladzkiej Książnicy, odśpiewania 200 lat dla jubilata. Wydarzenie uświetnili swoimi występami: Grzegorz Szczyrba, jego uczennica Michalina Feler oraz Patryk Filipowicz. 

Po spotkaniu jeden z uczestników podzielił się swoimi wrażeniami w social mediach i napisał: „Było to bardzo inspirujące spotkanie, pełne ciekawych spostrzeżeń i rozmów. Mam wrażenie, że twórczość Krzysztofa Zanussiego nieustannie przypomina o tym, że jako ludzie mamy postawę pionową i tam w górze ważą się nasze losy i tam jest nasze miejsce”.

 W naszej fotogalerii można obejrzeć fotorelację z tego wydarzenia: KLIK

Podobne wiadomości:

do góry