Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w planszówkach #9

Zasmakuj w planszówkach #9

20 Stycznia 2023

W każdy piątek w cyklu"Zasmakuj w…" polecamy Wam jedną z pozycji dostępnych w
naszych bibliotekach. Dziś kolej na planszówkę "Takenoko".

Dawno, dawno temu, w dowodzie przyjaźni, Cesarz Chin podarował Cesarzowi Japonii wielką pandę. To właśnie na tym wydarzeniu opiera się fabuła gry "Takenoko". Zadaniem gracza jest wcielenie się w rolę ogrodnika w nowym miejscu zamieszkania zwierzęcia i zadbanie o jak najlepsze warunki dla niego. Uczestnicy muszą pamiętać, aby pole było dobrze użyźnione i nawodnione, ale również o tym, żeby żarłoczna panda nie zjadła wszystkich pędów bambusa.

Gra jest wyjątkowo atrakcyjna wizualnie, a zasady na tyle proste, że spodoba się osobom w różnym wieku. Producent ustalił, że gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku minimum 8 lat.

Przypominamy, że grę można wypożyczyć jak i skorzystać na miejscu w Filii nr 2. Zapraszamy również na spotkania Dwójkowego Klubu Gier Planszowych „Od Juniora do Seniora”, odbywających się raz w miesiącu. Więcej informacji można uzyskać śledząc stronę i FB biblioteki.

Po lewej stronie grafiki tekst zasmakuj w planszówkach, po prawej okładka gry Takenoko