Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w planszówkach #12

Zasmakuj w planszówkach #12

21 Kwietnia 2023

W dzisiejszym "Zasmakuj w…" przedstawiamy Wam kolejną grę planszową, która jest dostępna w naszej bibliotece.

Mowa o wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego grze "Kurierzy".

W trakcie gry uczestnicy wcielają się w role legendarnych emisariuszy Armii Krajowej: (m.in. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Jana Karskiego i Elżbietę Zawacką) i z narażeniem życia roznoszą meldunki w okupowanej przez nazistowskie Niemcy Europie. Celem jest dostarczenie jak największej liczby meldunków. Aby dotrzeć do celu, kurierzy muszą wykazać się refleksem i doskonałą dedukcją.

Gra jest przeznaczona dla 2-4 uczestników w wieku powyżej 10 lat, a czas rozgrywki wynosi około 45 minut. "Kurierzy" to nie tylko świetny wybór na spędzenie czasu ze znajomymi czy grę rodzinną, ale również duża dawka wiedzy o historii Polski i czasach drugiej wojny światowej.

Grę można wypożyczyć w Filii nr 2 lub skorzystać z niej na miejscu. Zapraszamy również na spotkania Dwójkowego Klubu Gier Planszowych "Od Juniora do Seniora", odbywających się raz w miesiącu. Więcej informacji można uzyskać, śledząc stronę i FB biblioteki.

#zasmakujwplanszowkach
#zasmakujwplanszówkach

Po lewej stronie grafiki tekst Zasmakuj w planszówkach. Po prawej pudełko gry Kurierzy