Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w młodzieżówkach #3

Zasmakuj w młodzieżówkach #3

23 Września 2022

W dzisiejszym "Zasmakuj w..." polecamy powieść "Tkając świt". Jest to pierwsza część cyklu fantasy dla młodzieży "Krew gwiazd" autorstwa Elizabeth Lim.

"Tkając świt" opowiada historię młodej dziewczyny, która przebiera się za chłopca, aby ratować schorowanego ojca. Brzmi znajomo? Motyw jest już znany z "Mulan", ale dzięki nowemu spojrzeniu nadal jest interesujący. Główna bohaterka ukrywa swoją tożsamość, aby rywalizować z płcią przeciwną o tytuł cesarskiego krawca.

Maia jest córką jednego z dwunastu najlepszych krawców w cesarstwie. Kiedy jej schorowany ojciec otrzymuje list z zaproszeniem do wzięcia udziału w konkursie, dziewczyna postanawia go wyręczyć, podając się za brata. Maia najlepiej z rodzeństwa radzi sobie z igłą i nitką. Chęć pomocy rodzinie, zapewnienia jej dobrobytu i chwały przewyższa rozsądek oraz strach przed konsekwencjami oszustwa.

Główna bohaterka dzięki swojej niezłomności, miłości do rodziny oraz talentowi, zjednuje sobie czytelnika już na początku powieści. Z każdą stroną czytający zostaje coraz bardziej wciągany w wir przygód oraz niemożliwych do wykonania na pierwszy rzut oka zadań. Wątek krawiectwa, szycia i pięknych strojów przewija się przez całą opowieść.

Książka pełna jest tajemnic, intryg dworskich, a także niebezpiecznych przygód, magii i miłości. Pojawia się także motyw wojny. Zakończenie pozostawia w czytelniku niedosyt i chęć sięgnięcia po kolejne tomy. Czego chcieć więcej?

Część pierwsza oraz druga („Snując zmierzch”) są dostępne w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz Filii nr 1.

 #Zasmakujwksiazkachdlamlodziezy
#Zasmakujwksiążkachdlamłodzieży

Grafika w kolorze granatowo-białym. Po lewej stronie grafiki tekst Zasmakuj w książkach dla młodzieży. Po lewej stronie okładka książki Tkając świt

do góry