Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w książkach #1

Zasmakuj w książkach #1

4 Marca 2022

"Zasmakuj w..." to cykl, w którym chcemy proponować naszym Czytelnikom książki dla dorosłych, dzieci i młodzieży, komiksy i gry planszowe znajdujące się w naszych zbiorach. W każdy piątek będzie się ukazywała jedna propozycja.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony www, profilu FB i dzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami.

Zatem zaczynamy! Dziś "W jednej chwili" Suzanne Redfearn.

To historia rodziny, która nagle została wystawiona na próbę. Jeden dzień, jedna chwila i splot nieszczęśliwych wydarzeń sprawiły, że to co nieodwracalne stało się faktem. Życie Finn się skończyło, a życie pozostałych członków rodziny zmieniło się w walkę o przetrwanie.
Dziewczyna zawieszona między dwoma światami obserwuje zmagania rodziny walczącej o przeżycie, odwiedza każdego z osobna chcąc dodać mu otuchy, zarówno zaraz po wypadku, jak i później, gdy przeżywają żałobę oraz podejmują próbę ułożenia sobie życia na nowo.
Wie, że nie każdy znajomy rodziny tuż po wypadku zachował się godnie, nie każdy zrobił wszystko, co w jego mocy, by nieść innym pomoc i chce, nim odejdzie na zawsze, by prawda ujrzała światło dzienne.

To poruszająca książka, która skłania do refleksji i prowokuje następujące pytania:

• Jak daleko się posuniesz, by ocalić własne życie?
  • Czy instynkt przetrwania tłumaczy niemoralne zachowanie?
  • Czy zawsze postępujemy odważnie i honorowo?
  • Jak przeżyć żałobę, by nie dać się jej pogrążyć ?
  • Jak okazać wsparcie innym w czasie żałoby, być przy nich, czy pozwolić na przeżywanie jej w samotności?
  • Jak to będzie, gdy nas zabraknie?

Książka o stracie, przetrwaniu i ocaleniu. Inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z życia autorki...

Książkę można wypożyczyć w Bibliotece Głównej, Filii nr 1 i Filii nr 5. Zapraszamy!

#zasmakujwksiazkach
#zasmakujwksiążkach