Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w komiksach #4

Zasmakuj w komiksach #4

24 Czerwca 2022

Dzisiaj ostatnia przedwakacyjna odsłona "Zasmakuj w ...", w której polecamy komiksową adaptację najważniejszego dzieła George`a Orwella.

"Rok 1984" opowiada historię Winstona Smitha, który żyje w świecie całkowitego zniewolenia, gdzie kłamstwo stało się instytucją, a samodzielne myślenie uznawane jest za zbrodnię. Władze państwa totalitarnego przejmują kontrolę nad każdym aspektem życia jednostki, a dominującym uczuciem jest strach i lęk. Główny bohater buntuje się i podejmuje nierówną walkę o prawdę i wolność słowa.

Brazylijski ilustrator Fido Nesti w mistrzowski sposób oddaje klimat orwellowskiej wizji świata. Na rysunkach dominuje szarość, biel i czerń, które oddają przerażający klimat historii.
Komiks "Rok 1984" jest ponadczasowy, skłania do refleksji, wspaniale opisuje naturę ludzką oraz demaskuje założenia systemów totalitarnych.

Tytuł dostępny jest w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej.

A teraz kolej na Was! Jakie są Wasze ulubione wakacyjne lektury? Swoje propozycje umieszczajcie w komentarzach pod postem na Facebooku. Udostępnijcie ten post znajomym, niech także się przyłączą do zabawy.

A my widzimy się na początku września :)

#zasmakujwkomiksach

Po lewej stronie grafiki tekst Zasmakuj w komiksach. Po prawej okładka komiksu Rok 1984

do góry