Strona główna/Aktualności/Tydzień Bibliotek 2024 - Z wiosną przy nucie i słowie. (..)

Tydzień Bibliotek 2024 - Z wiosną przy nucie i słowie. Spotkanie ze Stanisławem Barełą - poetą, pisarzem, twórcą kultury Zagłębia

26 Kwietnia 2024

Wprawdzie jego miejscem urodzenia jest Sosnowiec, ale od wielu, wielu lat jest mieszkańcem Czeladzi.

Literacko zadebiutował w 1986 roku i ta przygoda z pisaniem trwa do dziś. W tym czasie napisał wiele fraszek, lepieii, limeryków, aforyzmów, skeczów, tekstów piosenek. Jest autorem dwóch sztuk teatralnych oraz dwóch powieści. Jednak podstawą jego twórczości są wiersze rymowane i białe. Jego dorobek literacki stanowi ok. 13 tys. różnego rodzaju utworów. Od 2000 roku jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia. Za swą twórczość był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Swoje utwory prezentuje na wieczorkach literackich i malarskich, w ośrodkach kultury, na scenach Zagłębia Dąbrowskiego i województwa śląskiego. A poza literaturą Pan Stanisław Bareła tańczy i śpiewa w Zespole Pieśni i Tańca "Gołowianie".

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 10 maja 2024 roku o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi (ul. 1 Maja 27)