Strona główna/Aktualności/Wystawa Sacrum. Siedem Grzechów Głównych w Filii nr 2

Wystawa Sacrum. Siedem Grzechów Głównych w Filii nr 2

11 Grudnia 2020

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest czasem, w którym szczególnie pokazuje się obrazy sakralne. W związku z tym w grudniu Filia nr 2 przedstawia wystawę: Sacrum. Siedem Grzechów Głównych czeladzkiej Grupy Point.

Tematyka prezentowanych obrazów jest typowo sakralna. To kościoły i kapliczki oraz motywy religijne zaobserwowane podczas licznych podróży.

Są to przede wszystkim obiekty znajdujące się na terenie Czeladzi, Sławkowa, Dąbrowy Górniczej, czy Jaworza-Nałęża. Część obrazów przedstawia bowiem miejsca znajdujące sie w Drohobyczu, Lwowie a także inne miejsca na Kresach Wschodnich.

Ekspozycja jest częścią projektu: Sacrum. Siedem Grzechów Głównych. W grudniu prezentujemy część pierwszą: Sacrum, natomiast w styczniu zaprosimy Państwa na odsłonę drugą: Siedem Grzechów Głównych.

Wystawa będzie dostępna od XII 2020 do I 2021 w godzinach otwarcia placówki.
Serdecznie zapraszamy.