Strona główna/Aktualności/Tydzień Bibliotek 2024 - I ty możesz zostać (..)

Tydzień Bibliotek 2024 - I ty możesz zostać bibliotekarzem

21 Maja 2024

Tydzień Bibliotek w Filii nr 2 zakończył się z przytupem. Na prośbę dzieci już po raz drugi zorganizowano akcję "I Ty możesz zostać Bibliotekarzem".  Wpisała się ona doskonale w tegoroczne hasło: Biblioteka - miejsce na czasie.

Czytelnicy odwiedzający naszą placówkę w piątek 17 maja mieli okazję spotkać nowych, młodych "bibliotekarzy". Dzieci, które zgłosiły się do zabawy poznawały tajniki naszej pracy - m.in. zapoznały się z zasadami układu księgozbioru, wypisywaniem kart książki oraz wykonały krótki opis klasyfikacyjny całkiem nowego egzemplarza. Miały też możliwość wypożyczyć książki oraz porządkować księgozbiór. A to tylko część pracy, którą wykonuje bibliotekarz. Przekonały się, że ten zawód wbrew pozorom nie polega na siedzeniu i czytaniu książek przy biurku ;)

Zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia można obejrzeć w fotogalerii: KLIK

Podobne wiadomości: