Strona główna/Aktualności/Spotkanie z Kubą, Konradem i Łukaszem, czyli Urbex (..)

Spotkanie z Kubą, Konradem i Łukaszem, czyli Urbex History w Czeladzi

25 Października 2022

W sobotę, 22 października, w Kopalni Kultury odbyła się prelekcja pt. "American Dream 2022". Gośćmi spotkania byli Jakub Stankowski, Konrad Niedziułka i Łukasz Dąbrowski, czyli eksploratorzy, którzy tworzą grupę Urbex History.

Od 2014 roku wyprawy chłopaków do opuszczonych, często niedostępnych miejsc można oglądać na ich kanale w serwisie YouTube. Urbex History na swoim koncie mają już wyprawę między innymi do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, Fukushimy, Lasu Samobójców (Aokigahara) w Japonii czy Zamku Draculi w Rumunii. Łukasz, Kuba i Konrad są też autorami dwóch książek ("Urbex History. Wchodzimy tam, gdzie nie wolno" i "Urbex History. Fukushima. Wchodzimy do skażonej strefy"), które stanowią dopełnienie filmów na ich kanale.

W sobotnie popołudnie Urbex History po raz pierwszy opowiedzieli o swojej wyprawie do Ameryki.
Podróżowali oni Drogą 66 i odwiedzili m.in. Detroit i Roswell, Las Vegas, Los Angeles czy miasteczko Two Guns, z którego nikt nie uszedł z życiem. Zajrzeli do Strefy 51, zobaczyli słynną czarną skrzynkę i najstarszego działającego McDonald’sa.
Nasi goście opowiedzieli także o tym jak w Stanach Zjednoczonych kupić gazowaną wodę oraz jak wygląda dieta Amerykanów - zdrowe jedzenie jest tam bardzo drogie, więc ludzie wolą stołować się w restauracjach typu fast food.

Łukasz, Konrad i Kuba podczas prelekcji mieli bardzo dobry kontakt z publicznością. Sami też często żartowali i przekomarzali się między sobą.
Na koniec spotkania zorganizowali konkurs, a osoby, które prawidłowo odpowiedziały na ich pytania otrzymały przygotowane specjalnie na tę okazję charakterystyczne znaczki "Route 66".

Po spotkaniu do chłopaków ustawiła się długa kolejka fanów i fanek, którzy chcieli chociaż przez chwilę porozmawiać z Urbex History, zrobić sobie z nimi zdjęcie, zdobyć autograf czy po prostu zbić piątkę.
Było to niezwykle interesujące i ciekawe spotkanie, które długo pozostanie w naszej pamięci.

Do zobaczenia na następnej wyprawie (prelekcji)! :)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania w naszej galerii: KLIK
----

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Czym skorupka za młodu nasiąknie..." i jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

do góry