Strona główna/Aktualności/Relacja z Nocy Bibliotek 2024

Relacja z Nocy Bibliotek 2024

15 Października 2024

W sobotę 12 października w Bibliotece Głównej czeladzkiej książnicy odbyła się X Ogólnopolska Noc Bibliotek, obchodzona w tym roku pod hasłem Moc bibliotek.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania dyrektora Biblioteki Krzysztofa Kobiałki. W swym przemówieniu scharakteryzował, na czym polega moc bibliotek i podkreślił znaczenie czytelnictwa w życiu człowieka.  Następnie, wraz z zastępcą burmistrza Andrzejem Mentlem, wręczył dyplomy i nagrody książkowe najbardziej aktywnym czytelnikom naszej biblioteki. Nagrody wręczono w dwóch kategoriach wiekowych, a laureaci otrzymali dyplomy oraz książki. Był to moment pełen radości i dumy zarówno dla nagrodzonych, jak i ich rodzin. Burmistrz pogratulował wszystkim wyróżnionym i podzielił się swoimi refleksjami na temat czytania i czytelnictwa w Czeladzi.

Kolejnym punktem programu był recital gitarowy w wykonaniu Lucyny Gawlik. Artystka zaprezentowała zarówno instrumentalne utwory gitarowe, jak i poezję śpiewaną, co stworzyło wyjątkową atmosferę i zachwyciło zgromadzoną publiczność.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano warsztaty plastyczne, podczas których dzieci mogły rozwijać swoje talenty artystyczne. Pod okiem rodziców i bibliotekarek tworzyły kolorowe maski superbohaterów, które później mogły zabrać do domu jako pamiątkę z tego wyjątkowego wieczoru.

Jednym z najbardziej ekscytujących punktów programu była wizyta w naukobusie, gdzie uczestnicy mieli okazję wziąć udział w eksperymentach ze światłem. Dzięki interaktywnym pokazom i doświadczeniom dzieci mogły zgłębić tajniki nauki w przystępny i zabawny sposób.

Cała Noc Bibliotek była pełna niezapomnianych wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć w naszej fotogalerii: KLIK

Podobne wiadomości: