Strona główna/Aktualności/Kolorowe odczucia wiosny - wystawa malarstwa Ireny Owsianki

Kolorowe odczucia wiosny - wystawa malarstwa Ireny Owsianki

6 Maja 2022

Najpiękniejsza praca to taka, która sprawia nam radość - wie o tym doskonale pani Irena Owsianka.

Sztuka różnego rodzaju fascynuje ją od zawsze. Poświęca swój czas  na malowanie obrazów na panelach, deskach i szkle. Eksperymentuje też z różnymi stylami, tworząc unikalne prace.

Pani Irena mówi, że ozdabiając na przykład butelki "nadaje wartość rzeczom z pozoru niepotrzebnym". Nie kształciła się w kierunku artystycznym, ale dzięki pracowitości i wytrwałości osiągnęła prestiż w środowisku artystycznym. Zdobyła wiele dyplomów certyfikatów i wyróżnień poprzez udział w konkursach, a jej prace były prezentowane na wystawach w całej Polsce. Od 2017 roku należy do Grupy Artystycznej POINT, oraz do Czeladzkiej grupy scenicznej Akwamaryn prowadzonej przez Krzysztofa Zięcika.

Inspiracją do namalowania obrazów z naszej ekspozycji była budząca się do życia przyroda. To dlatego "Kolorowe odczucia wiosny" napełniają oglądających spokojem i radością.

Wybrane prace z wystawy można obejrzeć w naszej galerii zdjęć: KLIK

Serdecznie zapraszamy do galerii Filii nr 2 (ul. Nowop[ogońska 227 D-E), aby osobiście doświadczyć tych wspaniałych emocji.
Wystawę można odwiedzać od 6 maja do 30 czerwca 2022 roku w godzinach otwarcia biblioteki.

Plakat wystawy