Strona główna/Aktualności/Cudowne popołudnie ze sztuką

Cudowne popołudnie ze sztuką

23 Października 2024

W piątek 18 października w Bibliotece Głównej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.

Sprawcą całego zamieszania i jednocześnie jego bohaterką była Agnieszka Zawada - artystka, której obrazy, szkice i rysunki można oglądać w naszej bibliotecznej galerii.

Malarka kocha podróże i to właśnie one są główną inspiracją do tworzenia. Według niej sztuka to magia, która pozwala na wzbogacenie i urozmaicenie życia. Wernisaż wystawy zatytułowanej Moje podróże zgromadził liczne grono znajomych autorki oraz przyjaciół czeladzkiej biblioteki. Podczas spotkania z artystką z Sosnowca na przybyłych gości czekała muzyczna niespodzianka za sprawą Marii Herman (śpiew i gra na organach), Maryli Łechtańskiej (śpiew) oraz Jacka Pielgrzyma (śpiew i gra na gitarze). W trakcie wernisażu usłyszeliśmy także strofy pełne poezji w wykonaniu Stanisława Bareły. Inspiracją do powstania niektórych wierszy czeladzkiego barda były obrazy Agnieszki Zawady.

Piątkowe popołudnie upłynęło w ciepłej, miłej i przyjaznej atmosferze, dzięki czemu z pewnością na długo pozostanie w pamięci samych bohaterów wernisażu i ich gości.

Bardzo dziękujemy wszytskim za przybycie i zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu z wydarzenia: KLIK

Podobne wiadomości: