Strona główna/Aktualności/Bierzemy udział w akcji Żonkile 2022

Bierzemy udział w akcji Żonkile 2022

11 Kwietnia 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi po raz drugi bierze udział w zapoczątkowanej 10 lat temu przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcji "Żonkile".

Ideą akcji jest upamiętnienie rocznicy powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 sierpnia 1943 roku i było pierwszym zbrojnym powstaniem w okupowanej Polsce.

Z tej okazji Filia nr 2 przygotowała wystawkę na temat powstania. Ponadto w wypożyczalni placówki wyłożono książki związane z tematyką żydowską.

Dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu powstania we wszystkich placówkach naszej biblioteki są rozdawane papierowe żonkile.

Aby włączyć się w obchody rocznicy powstania w getcie warszawskim, wystarczy 19 kwietnia zrobić sobie zdjęcie z żonkilem. Następnie można umieścić je na własnym profilu Facebook wraz z hasztagami #ŁączyNasPamięć i #AkcjaŻonkile lub w komentarzu do posta, który pojawi się w dniu rocznicy na profilu biblioteki.

Link do filmu: KLIK