• Znaleziono 493 wiadomości.

Tyle zejść, ile wejść - życzą sobie wpinacze

Barwną i fascynującą, ale też bardzo przyziemną i prawdziwą rzeczywistość zdobywcy wysokich gór przedstawił nam na czwartkowym spotkaniu Sławek Olejniczak.

Andrzejkowe wróżby z książką w tle

"Bodaj się to spełniło, co się w tę noc każdemu przyśniło”

Mikołajkowa akcja na rzecz schroniska

3 grudnia 2016 roku od godz. 10.00-15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi (ul. 1 Maja 27) trwać będzie mikołajkowa akcja zbiórkowa, z której dary w całości zostaną przekazane Miejskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu.

Ziołowe ABC

1 grudnia (czwartek) o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z Adamem Opoką w ramach cyklu Ziołowe ABC.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Ziołowe ABC
Przygody Między Wierszami - Dzień Czarnego Kota

Mogą być szare, białe, w łaty, rude no i oczywiście czarne! Czy czarne koty przynoszą pecha? Według nas nie!

Czytanki - Niespodzianki Z wizytą u Asterixa

W piątkowe popołudnie wybraliśmy się w niezwykłą podróż do Francji. Naszym przewodnikiem po kraju Asterixa i Obelixa była Pani Bożena Baran – Prezes Towarzystwa Przyjaźni Polsko – Francuskiej, Oddział w Czeladzi.

Biblioteka i nowoczesne technologie

Na warsztaty z trudnej sztuki programowania przestrzennego przyszli młodzi miłośnicy i entuzjaści nowinek technologicznych, dla których komputery nie mają tajemnic.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Za nami już kolejny z cyklu wykładów przygotowanych dla Słuchaczy Czeladzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przez naszego partnera Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Nasz ulubiony miś

Filia nr 2 zaprasza do oglądania ekspozycji prac plastycznych dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajka w Czeladzi pt. Nasz ulubiony miś, zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Prace można oglądać do końca listopada 2016r.

Pośrodku życia z Jolantą Klimek (Bąk)

Jesienna szaruga sprzyja nostalgii i zadumie, taki nastrój zwykle towarzyszy wieczorkom poezji.