• Znaleziono 428 wiadomości.

Mały Aratysta

24 października (poniedziałek) 2016 roku w Filii nr 2 MBP na Piaskach o godz. 17:00 odbędą się kolejne zajęcia plastyczne z cyklu MAŁY ARTYSTA.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: Mały Aratysta
Mydełka i kamyki Domina

Po raz kolejny seniorzy zawitali do MBP Filii nr 1 na „Podwieczorek z planszówką”. Tym razem zmagali się z grami pobudzającymi nie tylko myślenie, ale również sprawność manualną.

Spotkanie z podróżnikiem Krzysztofem Błażycą

Wśród najnowszych książek podróżniczych, które Filia 2 proponuje jest afrykański reportaż "Tego drzewa nie zetniesz".

Poradnik-nieporadny, czyli Skrawek Nieba Jacka Pik

Wtorkowe popołudnie w Bibliotece było niezwykłe tak, jak niezwykły był bohater spotkania Jacek Pikuła- bard, opiekun bezdomnych i biednych dzieci, założyciel świetlicy Skrawek Nieba, człowiek mocno doświadczony przez los.

15. Festiwal Nordalia

Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi serdecznie zaprasza do udziału w 15. edycji Festiwalu Nordalia. W tym roku mamy dla Państwa przygotowane dwa interesujące wydarzenia.

POD GWIAZDĄ SATURNA

5 października w Filii 4 odbył się wernisaż wystawy POD GWIAZDĄ SATURNA

Czy znacie Bojaczka Strachulka, hipopotama Maksia

Dzieci z Przedszkola nr 11 i trzecioklasiści z SP 2 na pewno już tak. Wszystkie te ciekawe i barwne postacie są bohaterami książek Katarzyny Zychli, którą gościliśmy 4 października w bibliotece.

Senioralia w Bibliotece

1 października Rynek rozkwitał wielobarwnymi parasolami, kolorowo ubranymi seniorami oraz namiotami instytucji i stowarzyszeń, które uczestniczyły w inauguracji Czeladzkich Senioraliów.

Daleko jest blisko - Kuraya no gukuhi

Od czwartku 6 października do końca miesiąca Biblioteka na Piaskach gości niezwykłą ekspozycję fotografii Krzysztofa Błażycy. Wystawa obejmuje zdjęcia z Ugandy, Tanzanii, Kenii, Nigerii i Zambii.

Dyskusyjny Klub Książki czyta Książki Zakazane

Jak można uczcić Tydzień Książek Zakazanych? Oczywiście czytając choćby jedną ze znajdujących się w Indeksie Ksiąg Zakazanych.