• Znaleziono 388 wiadomości.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Serdecznie zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku na uroczyste zakończenie roku akademickiego.

Pełna miska dla schroniska

11 Czerwca po raz piąty na terenie Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi odbyła się akcja Pełna miska dla schroniska.

Spotkanie z Marią Czepiel

Dnia 16 czerwca 2016 r. Filia nr 2 MBP w Czeladzi miała przyjemność gościć delegacje francuską. Wydarzenie to miało miejsce przy okazji pokazu multimedialnego pani Marii Czepiel – Paryż mniej znany.

Święto Wolnych Książek

16.06.2016 r. przypada XIII edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, do którego przyłączyła się również MBP Filia 1.

Podwieczorek z planszówką

Jeśli czerwcowe popołudnie, to tylko w bibliotece! Wiedzą o tym seniorzy, którzy po raz kolejny odwiedzili Filię 1 w ramach ,,Podwieczorku z planszówką’’.

Młodzi styliści paznokci

W czasie już ostatnich zajęć literacko – plastycznych przed wakacjami, dzieci z Przedszkoli nr 4 i nr 7 wybrały się na „Wakacje z Muminkami''.

Plenerowe spotkanie z zielarzem

Dla wszystkich wiernych słuchaczy (i nie tylko) spotkań na temat leczniczych właściwości ziół prowadzonych przez Pana Adama Opokę, mamy dobrą wiadomość.

Wesele w Zakopanem

Dlaczego warto obejrzeć fotoreportaż Jerzego Żymirskiego pt. „Wesele w Zakopanem”? Chociażby dlatego, że jest to próba (myślę, że całkiem udana) zmierzenia się z gatunkiem, który dla Jerzego Żymirskiego był daleki, a wręcz obcy.

Nocne atrakcje w Bibliotece

W tym roku czeladzka Biblioteka po raz pierwszy przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Odbył się kolejny wykład zorganizowany w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.