09 PAŹ 2019

Wystawa

Plakat informacyjny

"Maria Nogajowa - bibliotekarz, artysta, społecznik: w 120. Rocznicę urodzin” to tytuł wystawy, którą można oglądać w Galerii ExLibris MBP w Czeladzi.

Prezentowane zdjęcia, dokumenty osobiste, listy, prace plastyczne: grafiki, rysunki, obrazy olejne, akwarele, okolicznościowe bileciki… tworzą portret kobiety oddanej swoim pasjom, które z powodzeniem można nazwać służbą drugiemu człowiekowi.

Mimo upływu 120 lat od jej urodzin i prawie czterdziestu od chwili śmierci, Maria Nogajowa patronując Miejskiej Bibliotece Publicznej pozostaje wciąż kimś bliskim, a także twórcą, którego spuścizna artystyczna jest niezastąpionym źródłem nie tylko wrażeń estetycznych, ale i wiedzy o Czeladzi, której w zasadzie już nie ma.

Wystawa to wspólny projekt Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi i Miejskiej Biblioteki Publicznej, zrealizowany dzięki pozyskanemu grantowi z Urzędu Miasta Czeladź.

Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy w czwartek 24 października 2019 roku o godz. 17.00.