25 PAŹ 2019

Przedszkolaki oglądają Czarną książkę kolorów
Przedszkolaki oglądają
Czarną książkę kolorów

15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski, czyli święto osób niewidomych i niedowidzących, co stało się pretekstem do przeprowadzenia zajęć edukacyjnych Patrzeć dłońmi.

W bibliotecznych warsztatach, podczas których rozmawialiśmy z dziećmi o niepełnosprawności wzięły udział 2 najstarsze grupy z Przedszkola 11. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały Czarną książkę kolorów Meneny Cottin oraz wykonywały różne zadania i zabawy umożliwiające doświadczenie problemów osób niewidomych. Przedszkolaki zmierzyły się także z alfabetem Braile'a. Dzięki zajęciom nasi mali czytelnicy dowiedzieli się, w jaki sposób osoby pozbawione możliwości widzenia funkcjonują i poznają świat.