04 WRZ 2019

Etno warsztaty

Zdjęcie grupowe uczestników zajęć

Wakacyjne zajęcia plastyczno-literackie w czeladzkiej bibliotece upłynęły pod hasłem Etno warsztaty.

Wzorem lat ubiegłych zorganizowano 6 spotkań, w których łączny udział wzięło ponad 100 dzieci. W trakcie warsztatów odwiedziliśmy najdalsze zakątki naszej planety. Dowiedzieliśmy się dlaczego Japonia to Kraj Kwitnącej Wiśni i co to jest Hanami. Przyjrzeliśmy się z bliska mieszkańcom puszczy amazońskiej oraz poznaliśmy dzikie plemienia zamieszkujące Czarny Ląd. Ponadto podziwialiśmy bajkową architekturę Antonio Gaudiego oraz dowiedzieliśmy się co ma wspólnego lizak Chupa Chups ze słynnym artystą Salvadorem Dali. Egzotyczne podróże były inspiracją do stworzenia niezwykłych prac plastycznych. Dziękujemy wszystkim dzieciom za liczny udział w warsztatach i serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy biblioteczne.