Dane adresowe:

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Marii Nogajowej

ul. 1 Maja 27, 41-250 Czeladź
tel. 32 265 10 02, 32 265 47 83

Jesteś na: Strona główna / Aktualności

Aktualności

21 LIS 2017

Czeladzka premiera filmowa w MBP!

Zdjęcie uczestników warsztatów
Zdjęcie uczestników warsztatów

20 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czeladzi odbyła się uroczysta premiera filmu "Magiczna przygoda" w reżyserii Jarosława Cyby.

Magiczna przygoda jest obrazem inspirowanym twórczością J. R. R. Tolkiena - jednego z najpoczytniejszych autorów fantasy, znanego z tytułów takich jak "Władca pierścieni" czy "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Wybór ten nie był przypadkowy, bowiem w tym roku "Hobbit" obchodzi osiemdziesięciolecie pierwszego wydania.

Film został zrealizowany podczas prowadzonych przez czeladzką książnicę wakacyjnych warsztatów aktorskich.

Wystąpili w nim młodzi aktorzy-amatorzy z Czeladzi i Będzina. Za całokształt produkcji: scenariusz, reżyserię, kostiumy oraz montaż odpowiedzialny jest Jarosław Cyba - lider kabaretu DNO, twórca wielu krótkich form i etiud filmowych. Pod jego okiem odbywały się również warsztaty aktorskie, dzięki którym premierę filmu uświetnił występ "Najmniejszego cyrku świata". Warsztaty miały na celu interakcję młodego aktora z ekranem i patrząc na ich finalny efekt można powiedzieć, że plan ten został w pełni zrealizowany. Młodzieżowa trupa komediancka, nie okazując tremy przed pełną salą, oczarowała swoimi popisami zarówno starszych, jak i młodszych widzów.

Po pokazie i seansie filmowym artyści otrzymali podziękowania z rąk Burmistrza Czeladzi, pana Zbigniewa Szaleńca oraz pani Bożeny Podgórskiej, Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Czeladzi. Po tych pełnych emocji chwilach na wszystkich czekał zasłużony, słodki poczęstunek.

Oba projekty zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

wszystkie aktualności rejestr zmian wiadomości

Redakcja strony: Aktualności Rejestr zmian

  • Podmiot udostępniający informację: 
  • Pierwsza publikacja:  
  • Aktualizacja publikacji:  
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji:  
Drukuj Liczba odwiedzin: 56

Obsługa i nadzór techniczny: IntraCOM.pl