Strona główna/Aktualności/Bierzemy udział w akcji Żonkile

Bierzemy udział w akcji Żonkile

9 Kwietnia 2021

Dziewiętnastego kwietnia 2021 roku minie 78. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Z tej okazji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz dziewiąty organizuje akcję "Żonkile". Czeladzka biblioteka bierze w niej udział, a jej częścią jest rozdawanie czytelnikom papierowych żonkili. Chcemy zachęcić wszystkich, by włączyli się w obchody tej ważnej rocznicy.

W jaki sposób można włączyć się w obchody rocznicy powstania w getcie warszawskim?

To proste. Wystarczy 19 kwietnia zrobić sobie zdjęcie z żonkilem, a następnie umieścić je na własnym profilu Facebook wraz z hasztagami #ŁączyNasPamięć i #AkcjaŻonkile, lub w komentarzu do posta, który pojawi się w dniu rocznicy na profilu biblioteki.

Więcej na temat Akcji Żonkile można dowiedzieć się z filmiku zamieszczonego poniżej.

Link do filmu: KLIK