15 MAJ 2019

Bibliotekarze: ludzie, pasjonaci i … wariaci

Wystawa

W ramach Tygodnia Bibliotek 2019 w Galerii Ekslibris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi prezentowana jest wystawa pt. "Bibliotekarze ludzie, pasjonaci i … wariaci".

Ekspozycja pokazuje pracowników biblioteki z nieznanej czytelnikom strony. Głównym celem tej wystawy (oprócz pochwalenia się przed mieszkańcami), jest pokazanie bibliotekarzy jako ludzi o wielu, ciekawych, inspirujących pasjach, o które nikt tę skromną grupę zawodową, by nie podejrzewał. My nie tylko „siedzimy z nosem w książkach”, mamy szerokie zainteresowania, bo wiadomo, że bibliotekarz to taki omnibus, musi się znać na wszystkim. Dlatego zdecydowaliśmy się pokazać nasze pasje i zainteresowania, te spokojniejsze, i te zwariowane, a nawet niebezpieczne. Potraktujcie drodzy Państwo naszą prezentację jako szansę na bliższe poznanie. Co można zobaczyć na wystawie? Zdjęcia i pamiątki z egzotycznych podróży, kolekcjonerską biżuterię, albumy malarstwa, płyty zespołów rockowych, robótki ręczne, sprzęt wspinaczkowy, stare, zabytkowe przedmioty z minionych epok, książki kucharskie, książki z autografami, magnesy z całego świata, stare monety, ordery, medale i numery startowe z biegów na krótkich i długich dystansach.

Ekspozycja będzie dostępna do końca czerwca.

Zapraszamy.
MBP w Czeladzi, ul. 1 Maja 27

Krótkie wprowadzenie do wystawy: