Strona główna/Aktualności/Zwycięzcy i bankruci

Zwycięzcy i bankruci

23 Lipca 2021

Fila nr 2 w Piaskach, w ramach akcji „Lato w Mieście 2021” zaprosiła swoich młodych czytelników do wspólnej zabawy z wykorzystaniem gier planszowych.

Projekt „Podróże po planszy - Wakacje z Grami”, spotkał się ze sporym aplauzem najmłodszych mieszkańców Czeladzi i okolic.

W zajęciach, w których uczestniczyły dzieci od 7 do 12 roku życia, wykorzystano wiele ciekawych gier planszowych.
Największym zainteresowaniem młodych graczy cieszyła się gra „Bankrut”, gdzie uczestnicy wymieniają się towarami niczym na targowisku. Przebieg rozgrywki był dynamiczny ponieważ wszyscy biorą w niej udział jednocześnie, a gracz, który w kluczowym momencie nie wymieni niekorzystnego dla siebie towaru zostaje tytułowym „Bankrutem”.

Kolejną propozycją, która bardzo spodobała się dzieciom, była gra oparta na przygodach „Detektywa Pozytywki” - bohatera serii książek Grzegorza Kasdepke. Uczestnicy zabawy podczas przebiegu rozgrywki byli na tropie różnych cennych przedmiotów, których należało odnaleźć jak najwięcej. Gracze niczym prawdziwi detektywi musieli wyróżnić się odpowiednią strategią i doskonałą pamięcią.

Inną bardzo angażującą grą, w której mieliśmy okazję uczestniczyć była gra „Halli Galli”. Tu z kolei gracze musieli wykazać się nie lada refleksem. W tej grze obowiązuje bowiem zasada: „Kto pierwszy ten lepszy”.

Niezwykłego sprytu i zręczności wymagała gra: „Jenga”, w której uczestnik zabawy starał się aby nie doprowadzić do zawalenia się ułożonej wcześniej z klocków wieży.

Przebieg wszystkich czterech spotkań miał charakter czysto rozrywkowy. Było sporo gwaru, śmiechu i okrzyków radości. Nie zabrakło jednak zaangażowania w grę, ducha rywalizacji i walki o zwycięstwo. Nasze podróże po planszy zakończyły się w bardzo przyjaznej atmosferze, a zadowolenie na twarzach dzieci jest największą nagrodą i motywacją do organizowania podobnych spotkań.

Fotograficzną relację ze spotkań można obejrzeć w naszej Galerii (KLIK!)

 

do góry