Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w planszówkach #4

Zasmakuj w planszówkach #4

10 Czerwca 2022

W tym tygodniu proponujemy DiXit - planszówkę dla małych i dużych. Jest to gra wielopokoleniowa, gdyż mimo oznaczenia 8+ również ci młodsi będą w stanie zrozumieć zasady.

Celem rozgrywki jest odgadywanie intencji innych uczestników za pomocą baśniowych obrazów ukazanych na 84 dużych kartach. Jedna z osób zostaje narratorem, który wybiera jedną spośród 6 kart trzymanych w ręku i wypowiada skojarzenie związane z jej treścią. Pozostali gracze przekazują mu swoje karty, które według nich najbardziej pasują do podanej informacji. Następnie narrator wykłada wszystkie zebrane ilustracje, a gracze za pomocą żetonów z numerkiem odgadują, która z nich była tą wyjściową. Punktacja jest uzależniona od ilości graczy, którzy wybrali poprawnie.

DiXit Jean-Louisa Roubiry i Regis'a Bonnessee'go jest jedną z najpopularniejszych gier rodzinnych. Zdobyła tytuł roku 2010.

Grę można wypożyczyć w Filii nr 2. Można też w nią zagrać na miejscu podczas spotkań Dwójkowego Klubu Planszowego, który odbywa się raz w miesiącu.

 

do góry