Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w młodzieżówkach #4

Zasmakuj w młodzieżówkach #4

21 Października 2022

W tym tygodniu w cyklu „Zasmakuj w...” mamy dla Was propozycję młodzieżówki „Tokio Ever After” autorstwa Emiko Jean.

Bohaterką powieści jest Izumi Tanaka - nastolatka pochodzenia japońskiego, wychowywana samotnie przez matkę w północnej Kalifornii. Dziewczyna od zawsze czuła się „inna”, obca we własnym kraju i odstawała od reszty rówieśników. Sprawy nie ułatwiało także tajemnicze pochodzenie jej ojca i unikanie tego tematu przez matkę. Jednak pewien zbieg okoliczności nasunął dziewczynie wskazówkę pomagająca odnaleźć ojca. Nieoczekiwanie okazało się, że jest on księciem Japonii i następcą tronu, a ona - księżniczką.

Nagle życie Izumi nabiera tempa. Po odkryciu prawdy i skontaktowaniu się z ojcem, wyrusza w podróż do Japonii, aby go poznać. Mimo że historia rozpoczyna się jak bajka, nic nie układa się tak, jak powinno. Izzy musi zmierzyć się ze wścibską prasą, obcymi jej dotychczas tradycjami kultury japońskiej i sprytnymi kuzynami. Gdyby tego było mało, na jej drodze pojawia się przystojny (aczkolwiek ponury) ochroniarz, który być może okaże się kimś więcej niż tylko jej opiekunem. Czeka ją wiele nauki, pułapek i pokus, które będzie próbowała rozwiązać. Często robi to w zabawny sposób.

Czy uda jej się odnaleźć siebie?
Czy sprosta wyzwaniom, które na nią czekają?
Czy życie księżniczki okaże się być spełnieniem marzeń?

Po odpowiedź na te pytania zapraszamy do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz Filii nr 1, gdzie czekają na was egzemplarze tej powieści.

#zasmakujwksiazkachdlamlodziezy
#zasmakujwksiążkachdlamłodzieży

Po lewej stronie grafiki napis Zasmakuj w młodzieżówkach, po prawej okładka powieści Tokio Ever After

 

do góry