Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w młodzieżówkach #2

Zasmakuj w młodzieżówkach #2

17 Czerwca 2022

Dzisiaj w cyklu "Zasmakuj w…" polecamy książkę skierowaną do młodszej młodzieży, ale nie tylko.

Historia w powieści "Urodziny" rozpoczyna się od zaproszeń urodzinowych, a raczej od ich braku.

Majka, popularna dziewczyna, zaprasza na swoje urodziny całą klasę - oprócz Grubego, Jessiki i Morusa. Co jest powodem takiej decyzji i do czego ona doprowadzi? Jak poradzą sobie z tą przykrą sytuacją młodzi bohaterowie?

Tego wszystkiego dowiecie się z powieści Joanny Jagiełło pt.: "Urodziny", która otrzymała wyróżnienie w V Jubileuszowym Konkursie im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

Autorka w swojej książce porusza często trudne życiowe tematy, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie oraz prowokuje do przemyśleń i refleksji.

Życie jest pełne niespodzianek i potrafi doświadczyć nawet najmłodszych, stawiając przed nim trudne sytuacje, które dotyczą nie tylko rówieśników, ale także rodziny.

Powieść skierowana jest dla dzieci 9+, ale niejeden rodzic czy dorosły znajdzie w niej coś dla siebie. "Urodziny" można wypożyczyć w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, w Filii nr 1 oraz w Filii nr 2.

W naszych placówkach dostępne są również inne książki autorki m.in. "Kawa z kardamonem", "Tylko gdy pada deszcz" czy "Mleko z miodem".

#Zasmakujwksiazkachdlamlodziezy
#Zasmakujwksiążkachdlamłodzieży

Zasmakuj w książkach dla młodzieży

do góry