Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w młodzieżówkach #1

Zasmakuj w młodzieżówkach #1

18 Marca 2022

Dziś piątek, więc wracamy z naszym cyklem "Zasmakuj w…". Tym razem polecamy książkę napisaną dla młodzieży, choć zapewne spodoba się także dorosłym. To "Susza" Neala i Jarroda Shustermanów.

Powieść przedstawia historię nastoletniej Alyssy, jej młodszego brata oraz kolegi z sąsiedztwa, którzy wyruszają na pomoc zaginionym rodzicom rodzeństwa.
Ich przygoda rozpoczyna się, gdy z kranów przestaje płynąć woda, a Kalifornię nawiedza największa od stuleci susza. Wartka akcja oraz przygody nastolatków w czasie kryzysu trzymają nas w napięciu od pierwszej do ostatniej strony powieści, skłaniając do refleksji i budząc wiele emocji.

Autorzy pokazują nam, jak zmienia się człowiek w obliczu zagrożenia, a także jaki wpływ na niego ma pragnienie. Przede wszystkim uczy, jak ważna dla nas jest woda i co może się stać, gdy jej zabraknie.

Na polecenie zasługują również inne tytuły Neala Shustermana: "Głębia Challengera" i "Strych Tesli: Stowarzyszenie Accelerati".

"Suszę" oraz inne wymienione tytuły można wypożyczyć w Bibliotece Głównej (Oddział dla Dzieci i Młodzieży) i Filii nr 1.

#Zasmakujwksiazkachdlamlodziezy

#Zasmakujwksiążkachdlamłodzieży

Z lewej strony grafika i hasło Zasmakuj w książkach dla młodzieży, z prawej okładka powieściSusza

do góry