Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w książkach #8

Zasmakuj w książkach #8

9 Grudnia 2022

Jak w każdy piątek, w cyklu "Zasmakuj w…" polecamy Wam książkę wartą przeczytania. Dziś będzie to "Spod zamarzniętych powiek" Adama Bieleckiego.

Autor książki już jako nastolatek wiedział, co chce w życiu robić. O wspinaczce dowiadywał się z czasopism oraz od osób zajmujących się nią zawodowo. Szybko podjął próby wejścia na szczyty, które nawet dla osób doświadczonych okazały się niedostępne. Mając 17 lat, jako najmłodszy na świecie, dokonał samotnego wejścia w stylu alpejskim na Chan Tengri (7010 m n.p.m.).

Do ważniejszych osiągnięć wspinaczkowych Adama zaliczyć można wejścia na Makalu, Gaszerbrum I, Gaszerbrum II, Broad Peak oraz K2. Na najwyższe uznanie zasługuje również jego udział w akcji ratowniczej Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza na Nanga Parbat w styczniu 2018 roku.

W szczerej rozmowie z Dominikiem Szczepańskim Adam Bielecki opowiada o pasji, marzeniach i determinacji w ich spełnianiu. Mówi też o trudnych początkach, które nigdy nie zniechęciły go do gór. Ciekawe relacje z niebezpiecznych wypraw przeplatają się z barwnymi humorystycznymi opowieściami, a ich dopełnieniem są filmiki, do których odsyłają kody QR zawarte w książce.

Książka jest dostępna w: Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Głównej, Filii nr 1, Filii nr 2 oraz Filii nr 5.

#zasmakujwksiazkach
#zasmakujwksiążkach

 

Pol lewej stronie grafiki tekst Zasmakuj w książkach, po prawej okładka książki Adama Bieleckiego

do góry