Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w książkach #3

Zasmakuj w książkach #3

29 Kwietnia 2022

Jak w każdy piątek, w "Zasmakuj w…" polecamy Wam książkę wartą przeczytania. Dziś będzie to, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, "Księga utraconych imion" autorstwa Kristin Harmel.

Akcja powieści toczy się równolegle w dwóch płaszczyznach czasowych. Rozpoczyna się współcześnie na Florydzie i przeplata się z okresem II wojny światowej na terenie Francji i Szwajcarii.
Mieszkająca w Paryżu Eve, dziewczyna żydowskiego pochodzenia, ucieka wraz z matką do Szwajcarii, aby uniknąć łapanki, której ofiarą padł jej ukochany ojciec. Bohaterka, żeby przetrwać podejmuje się prac i zadań, którym kiedyś by nie sprostała. Szczególnie niebezpieczna okazuje się współpraca związana z tajną księgą. Jest ona jedynym śladem po rozdzielonych przez wojnę rodzinach.
Czy również Eve uda się odnaleźć bliskich?

"Księga utraconych imion" Kristin Harmel to bardzo poruszająca historia. Ukazuje, jak wojna zmienia ludzkie losy, codzienny strach i tęsknotę za bliskimi. Opowiada też, jak niewiele zależy od nas samych w tym dramatycznym czasie i jak wielką trzeba znaleźć w sobie siłę, aby przetrwać.

Książka dostępna jest w Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Głównej, w Filii nr 1 oraz Filii nr 5.

#zasmakujwksiążkach
#zasmakujwksiazkach

Zdjęcie przedstawia okładkę powieśći Księga utraconych imion

do góry