Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w książkach #10

Zasmakuj w książkach #10

10 Lutego 2023

Jak w każdy piątek, w "Zasmakuj w…" polecamy Wam książkę wartą przeczytania. Dziś będą to "Gawędy o wilkach i innych zwierzętach" Marcina Kostrzyńskiego.

Pasją autora jest przyroda oraz dzikie zwierzęta, które dokumentuje na licznych zdjęciach i filmach oraz w książkowych opowieściach. Są to dowody na to, jak interesujące potrafi być życie zwierząt - istot obdarzonych instynktem oraz wrażliwością, często skazanych na cierpienie i śmierć z powodu polowań kłusowników i niszczycielskich dla przyrody ludzkich działań.

"Gawędy o wilkach i innych zwierzętach" to książka pisana z humorem i wielką pasją. Możemy w niej przeczytać wiele anegdot związanych z pracą w terenie oraz próbami nagrywania filmów za pomocą leśnych kamer (fotopułapek). Czytelnik znajdzie tut też wzruszające relacje ze spotkań z dzikimi zwierzętami takimi jak, chociażby, dziki.

Autor obala mity na temat wilków i pokazuje te zwierzęta z zupełnie innej - nieznanej dla większości z nas - strony. Opisuje zachowania jeleni podczas rykowiska oraz podkreśla rolę lisów i kun w utrzymaniu równowagi biologicznej w przyrodzie.

Pozycja zawiera dużo ważnych informacji na temat dzikiej przyrody oraz spory ładunek emocjonalny. Jest świetną lekturą dla przedszkolaka oraz osoby dorosłej, po prostu - dla każdego miłośnika zwierząt.

Książka jest dostępna w: Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Głównej, Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 5.

#zasmakujwksiazkach
#zasmakujwksiążkach

 

do góry