Strona główna/Aktualności/Zasmakuj w komiksach #6

Zasmakuj w komiksach #6

28 Października 2022

Dziś w cyklu "Zasmakuj w ..." po raz kolejny polecamy komiks. Tym razem wybrane zostało "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai".

Na pewno większość z Was kojarzy tę niezwykłą serię książek dla dzieci. Została ona napisana przez szwedzkiego autora Martina Widmarka i opowiada o dwójce młodych przyjaciół, którzy rozwiązują zagadki, a także tropią oszustów oraz złodziei. Przygody Lassego i Mai cieszą się dużą popularnością na całym świecie i są prawdziwym bestsellerem.

Pewnie mało kto z Was wie, że w tej serii ukazały się również komiksy. Pierwszy tom, "Sabotaż w punkcie skupu", to zbiór czterech historii przedstawionych w graficznej formie. Młodzi czytelnicy, razem z sympatycznymi bohaterami, mogą przeżyć niesamowite przygody oraz podjąć próbę samodzielnego rozwiązania zagadki. Dobra zabawa gwarantowana!

Jeśli chcecie poznać zupełnie nowe śledztwa Lassego i Mai koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. "Sabotaż punkcie skupu" dostępny jest w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej.

Po lewej stronie grafiki tekst Zasmakuj w planszówkach. Po prawej okładka komiksu Sabotaż w punkcie skupu

do góry