Strona główna/Aktualności/Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie (..)

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim "Świąteczne zda(e)rzenie"

16 Grudnia 2022

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkurskie literackim "Świąteczne zda(e)rzenie" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Czeladzi.

Szczegóły poniżej:

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie literackim „Świąteczne zda(e)rzenie”. Tegoroczna edycja odbywa się pod patronatem Prezydenta Dąbrowy Górniczej - Marcina Bazylaka.
Celem konkursu jest napisanie opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia.

Jest jednak pewien haczyk, gdyż tekst musi zawierać ustalony zestaw wyrażeń. W tym roku są to zwroty: stary szpic na choinkę zasmucił się nieco, entuzjastyczny łapacz pcheł, zamieć to za mało…, „Nos” zapodział się w bibliotece, a odważ się tylko dziki reniferze!, świąteczny nastrój prysł, wiele i niewiele, za pazuchę i w nogi.

Praca powinna mieć objętość minimalnie 1 strony A4, a nie więcej niż 3 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12). Pod uwagę będą brane tylko teksty, zawierające pełen zestaw następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie (w niezmienionym szyku, bez dodatkowych zwrotów).

Konkurs ma charakter otwarty i nie ma ograniczeń wiekowych. Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: konkurs@biblioteka-dg.pl (wraz ze skanem formularza zgłoszeniowego), pocztą tradycyjną (wraz z formularzem) lub złożyć osobiście w Bibliotece Głównej MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. Kościuszki 25 (wraz z formularzem) najpóźniej do 31 grudnia 2022 r.

Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.biblioteka-dg.pl oraz Facebooku - www.facebook.com/mbpdg Finaliści otrzymają nagrody oraz dyplomy. Zwycięskie opowiadania mogą zostać opublikowane na internetowej stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej, na jej profilu na Facebooku albo w Przeglądzie Dąbrowskim.

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej: KLIK

Plakat konkursowy

do góry