Strona główna/Aktualności/Wielki finał „Teatralnych Wierszowanek”

Wielki finał „Teatralnych Wierszowanek”

2 Grudnia 2022

22 listopada w ramach Projektu "Teatralne Wierszowanki" realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Czeladzi na scenie Kopalni Kultury wystąpili uczniowie klas trzecich A i B ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz klasy pierwszej B ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi.

Młodzi debiutanci świetnie wcielili się w role postaci z klasycznych utworów przedstawiając je w nowoczesnym wydaniu i aranżacji. W świetle reflektorów widzowie mogli się udać z naszymi aktorami w podróż pociągiem, poszukać okularów czy też podsłuchać rozmów przestraszonych warzyw. Nad artystyczną stroną tego przedsięwzięcia czuwała Pani Agata Parada - aktorka i scenarzystka.
Wielotygodniowe próby prowadzone pod okiem Pań - Kornelii Sobczyk, Magdaleny Pytlarz i Izabeli Musiał (wychowawczyń klas, które brały udział w projekcie) - zaowocowało świetnym przygotowaniem dzieci do dnia finału. Dzięki ich zaangażowaniu spektakl wypadł rewelacyjnie!

Wśród zaproszonych gości byli dyrektorzy czeladzkich placówek kulturalnych
i oświatowych, którzy nagrodzili występy entuzjastycznymi brawami. Wtórowali im dumni rodzice oraz dziadkowie, a i same dzieci były zadowolone ze swoich występów.
Wybór kariery czeka ich za wiele lat, ale kto wie, może właśnie oglądaliśmy przyszłych artystów scenicznych (lub filmowych).

Zdjęcia ze spektaklu można obejrzeć w naszej galerii: KLIK


Wydarzenie odbyło się w ramach pojektu "Teatralne Wierszowanki" i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Logotypy instytucji dofinansujących projekt Teatralne Wierszowanki

do góry