Strona główna/Aktualności/W empirowym buduarze już w piątek 4 listopada w Kamienicy (..)

W empirowym buduarze już w piątek 4 listopada w Kamienicy Konarzewskich!

2 Listopada 2022

Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi zaprasza w piątek, 4 listopada 2022, o godzinie 16:30 do Kamienicy Konarzewskich (ul. Rynek 22), gdzie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pt. "W empirowym buduarze".

Gościem spotkania będzie Marta Veil - popularna rekonstruktorka życia codziennego w latach 1770-1815. Marta od kilku lat zajmuje się rekonstrukcją historyczną czasów napoleońskich. Szyje suknie, gotuje potrawy według przepisów z tamtego okresu i robi kosmetyki według dawnych receptur. Brała udział w licznych rekonstrukcjach historycznych m.in. we Francji, gdzie została zaproszona przez elitarną grupę rekonstruktorów odtwarzających dwór cesarzowej Józefiny w posiadłości Chateau de Malmaison.

Na spotkaniu Marta opowie o tym, jak zaczęła się jej przygoda z rekonstrukcją oraz przybliży historię mody czasów napoleońskich (będzie to prelekcja z prezentacją multimedialną).

Po prelekcji będzie możliwość wypróbowania kosmetyków odtworzonych według receptur z XVIII i XIX wieku oraz zobaczenia z bliska zabytkowych akcesoriów z kolekcji rekonstruktorki. 

WSTĘP WOLNY!!!

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Czym skorupka za młodu nasiąknie..." i jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo

 

do góry