Strona główna/Aktualności/W Świetlistościach Ciszy - wystawa malarstwa Jana Dudy

W Świetlistościach Ciszy - wystawa malarstwa Jana Dudy

2 Lutego 2021

Rok 2021 w Filii nr 2 to kontynuacja promowania naszych lokalnych artystów. Takim twórczym człowiekiem jest urodzony w 1952 r. Jan Duda, który mieszka i tworzy w Czeladzi.

Pragnienie malowania towarzyszyło mu od zawsze, jednak dopiero od niedawna mógł pozwolić sobie na swobodne realizowanie własnych pasji.

Pierwsze kroki stawiał w SDK „Odeon” w Czeladzi, w Grupie Plastycznej "Point", prowadzonej przez Krzysztofa Zięcika, założyciela grupy, szanowanego czeladzkiego twórcę, animatora kultury. Obecnie swoją przygodę z malarstwem kontynuuje w sosnowieckiej Grupie Plastycznej "Relacje" pod opieką artysty malarza Czesława Gałużnego, znanego i cenionego malarza, człowieka sztuki, poety, rzeźbiarza. To dzięki jego wsparciu, profesjonalizmowi i doświadczeniu może rozwijać i doskonalić swoje umiejętności. Inspiracją dla niego są przede wszystkim podróże, ulotność chwili oraz piękno otaczających krajobrazów, które utrwala w świetlistych barwach swoich płócien.

Swoje prace miał okazje prezentować na wystawach zbiorowych grup plastycznych oraz na wystawie indywidualnej w Galerii Muza w Sosnowcu.

Wystawę można zwiedzać od 1 lutego do 31 marca 2021 roku w godzinach otwarcia Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi przy ul. Nowopogońskiej 227 D-E.

Serdecznie zapraszamy!

Jan Duda na tle swoich płócien.

Portret Jana Dudy

 

do góry