Strona główna/Aktualności/The Last Frontier - wyprawa życia na Alaskę

The Last Frontier - wyprawa życia na Alaskę

14 Kwietnia 2021

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na prelekcję online Sebastiana Bielaka "The last Frontier - wyprawa życia na Alaskę".

Podczas trwającego ok. 90 minut spotkania Sebastian R. Bielak opowie o swojej wyprawie do jednego z ostatnich zakątków na Ziemi, gdzie przyroda wciąż rządzi się własnymi prawami, a człowiek jest tylko jednym z jej mniej znaczących elementów.

W pierwszej części prelekcji przeniesiemy się na półwysep Kenai i obejrzymy jego górskie i polodowcowe krajobrazy oraz florę, faunę i miasteczka. Poznamy też problemy ekologiczne, z jakimi borykają się Alaskańczycy.

Druga część prezentacji będzie poświęcona Dolinie Jukonu, która jest położona w głębi kontynentalnej Alaski. Obejrzymy krajobrazy i ekosystemy charakterystyczne dla rozległej doliny największej rzeki Alaski, posłuchamy o gorączce złota z Klondike oraz dowiemy się, jak wygląda codzienne życie ludzi zamieszkujących obrzeża Dalekiej Północy.

Prelekcja to nie tylko kilkaset zdjęć z Alaski, ale przede wszystkim źródło praktycznej wiedzy o tej pięknej krainie, zbiór ciekawostek na temat tamtejszej przyrody oraz osobiste relacje z przygód, jakie spotkały Autora w trakcie wyprawy.

Po prelekcji odbędzie się 15-minutowa dyskusja z uczestnikami spotkania.

Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 18.00 na platformie Teams

Link do spotkania: KLIK

Parę słów o Autorze: Sebastian R. Bielak - doktor nauk technicznych, fotograf, wykładowca, autor książek, wystaw fotograficznych oraz ponad setki artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier, ale z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Alaski. Prowadzi stronę internetową poświęconą przyrodniczym podróżom po Polsce i świecie www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze”.

Zdjęcia z wyprawy Sebastiana Bielaka na Alaskę można obejrzeć w naszej Galerii: KLIK

 

 

 

 

do góry