Strona główna/Aktualności/Spotkanie autorskie z Joanną Jax

Spotkanie autorskie z Joanną Jax

29 Września 2023

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Jax - znaną i cenioną autorką powieści historycznych i obyczajowych.  Wydarzenie odbędzie się podczas Nocy Bibliotek 7 października 2023 roku o godzinie 16.30.

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) urodziła się i mieszka w Olsztynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych.

Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem, pisze felietony i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka.

Zadebiutowała w 2014 roku "Dziedzictwem von Becków", które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników.
Kolejne powieści: "Długa droga do domu" (2015) i "Piętno von Becków" (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli sześciotomowy cykl powieściowy - "Zemsta i przebaczenie" (2018), a także książkę "Syn zakonnicy" (2018). W roku 2022 ukazała się trylogia "Saga wołyńska", a w 2023 roku - jej kontynuacja, czyli "Na obcej ziemi". 

Jej najnowsza książka to napisana wspólnie z Magdaleną Witkiewicz "Nadzieja w spiżarni ukryta", którą będzie można zakupić podczas Nocy Bibliotek (płatność wyłącznie gotówką).

(aby zobaczyć cały plakat, należy kliknąć w miniaturkę)

Plakat ze spotkania z Joanną Jax

do góry