Strona główna/Aktualności/Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

31 Sierpnia 2021

Na ostatnie dni lata Dyskusyjny Klub Ksiązki gorąco poleca:

 • Deen S.: "Kto odejdzie, już nie wróci"
  Literatura faktu, a dokładniej wspomnienia człowieka, który porzucił społeczność chasydów, by odnaleźć sens wiary i zbudować swoje życie na nowo.
 • Link Ch.: "Czas burz" (T.1-3)
  Powieść obyczajowo- historyczna,a także saga rodzinna i romans w jednym. Akcja trylogii rozpoczyna się w roku 1914. Na tle wydarzeń pierwszej a następnie drugiej wojny światowej ukazane zostały losy rodziny zamieszkującej Prusy Wschodnie, aż po lata 70 i ich kontynuację na terenie Niemiec.
 • Tyl A.: "Cztery pory roku" (t.1-4)
  Lekka i przyjemna lektura niepozbawiona humoru. Opowiada o przygodach głównych bohaterek, ich perypetiach, dylematach i życiowych wyborach, przez którymi stanęły i o problemach, z którymi przyszło im się zmierzyć.
 • Mąkosa Z.: "Wendyjska winnica" (T.1-3)
  Saga rodzinna z czasów drugiej wojny światowej oraz epicka opowieść o powojennych losach ludzi zamieszkujących Ziemie Odzyskane.
 • Semczuk P.: "Cyklon"
  Thriller, którego akcja toczy się współcześnie, ale sekrety rodzinne, które czytelnik odkrywa w trakcie czytania sięgają czasów II wojny światowej.
 • Twardoch Sz.: "Pokora"
  Powieść  poszukiwaniu prawdy w świecie, który dopiero powstaje. O nowej rzeczywistości po zakończeniu I wojny światowej i skomplikowanych relacjach międzyludzkich.
 • Robak-Reczek A.: "Apokalipsy według Joanny"
  Studium psychologiczne postaci, zarówno głownej bohaterki Joanny, jak i najbliższych jej osób. Każdego bohatera poznajemy osobno, by zrozumieć jego rozterki oraz motywy działania. To opowieść o tym, że lęk, który się nawarstwia, potrafi całkowicie obezwładnić, a prawdziwym wybawieniem może być zderzenie z problemem, którego się obawialiśmy oraz, że pomoc może nadejść zupełnie nieoczekiwanie.
 • Corso P.: "Serca twego chłód"
  Współczesny polski kryminał i thriller psychologiczny w jednym. To wartka akcja, która od pierwszej strony wciąga do świata głównego bohatera i zmusza, by się zanurzyć w jego skomplikowanej socjopatycznej psychice. Jednak w tej książce nic nie jest przewidywalne, zwłaszcza główny bohater, którego przemiana potrafi zaskoczyć.

 Serdecznie dziękujemy za gościnę i miłą atmosferę restauracji "Pod Filarami" w Czeladzi.

Uczestniczy spotkania przed Restauracją pod Filarami

do góry