Strona główna/Aktualności/Rowerem po andyjskich wulkanach w Chile - prelekcja Marcina (..)

Rowerem po andyjskich wulkanach w Chile - prelekcja Marcina J. Korzonka

29 Września 2023

Zapraszamy na prelekcję podróżniczą Marcina J. Korzonka  "Rowerem po andyjskich wulkanach w Chile", która odbędzie sie podczas Nocy Bibliotek w dniu 7 października 2023 roku o godzinie 18.30.

Marcin Korzonek to instruktor turystyki rowerowej, dziennikarz, fotograf, informatyk. Jest twórcą najstarszej w Polsce ciągle działającej strony www o rowerach (portal wRower.pl - Rowery od A do Z), właściciel ZadbanyRower.pl

Świat penetruje głównie na dwóch rowerowych kółkach z aparatem fotograficznym w sakwie. W czasie 25 lat zorganizował 19 wypraw rowerowych i odwiedził ponad 40 krajów na czterech kontynentach.

"Rowerem po andyjskich wulkanach w Chile" będzie opowieścią o samotnej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile i próbie pobicia rekordu świata w wysokości na jaką wjechał rowerzysta. W trakcie 50 dni wyprawy prelegent zmagał się z przeciwnościami losu i przyrody: wiatrem, udarem słonecznym, kontuzją kolana co ostatecznie doprowadziło go do wizyty w szpitalu. Podczas prezentacji dowiemy się, gdzie znajdują się największe kopalnie odkrywkowe oraz najwyżej położone teleskopy i gejzery na świecie.

Podczas wydarzenia będzie można zakupić książkę naszego gościa "GlobRower : poradnik podróżnika rowerowego" (płatność tylko gotówką).
To obszerne kompendium wiedzy o organizacji wypraw i wycieczek rowerowych jest efektem 25 lat podróżniczych doświadczeń autora. Książka jest adresowana zarówno do osób, które dopiero zamierzają zorganizować swoją rowerową podróż, jak i tych bardziej doświadczonych, którzy chcą ruszyć na ambitniejsze trasy w egzotyczne rejony świata.

 

Plakat reklamujący spotkanie

 

 

do góry