Strona główna/Aktualności/Przez lądy i morza w Filii nr 5

Przez lądy i morza w Filii nr 5

25 Sierpnia 2023

Lato trwa, więc w Filii nr 5 podróżujemy po świecie!

Wraz z młodzieżą, biorącą udział w naszych zajęciach literacko-plastycznych, zwiedziliśmy Afrykę i ...dla ochłody Antarktydę. Na obu kontynentach znaleźliśmy piramidy te stworzone przez ludzi i te, które zbudowała natura.

W czasie kolejnych zajęć, odwiedzając Australię, wykorzystaliśmy mapy do oznaczenia mórz, gór i zatok, które tam się znajdują. Znaleźliśmy też siedliska roślin i zwierząt charakterystycznych wyłącznie dla tego kontynentu. Na koniec powstały kolorowe pocztówki, stworzone metodą kolażu.

Następnie podróżowaliśmy pomiędzy Europą a Azją. Poznaliśmy przyprawy pochodzące z Azji, bez których dziś nie wyobrażamy sobie potraw. Zbudowaliśmy z klocków konstrukcje nawiązujące do Big Bena, Wieży Eiffla, Wielkiego Chińskiego Muru. Poznaliśmy też ulubione zabawy dzieci z tych części świata, a roślinność charakterystyczna dla naszego kontynentu wykorzystana została przy tworzeniu prac plastycznych.

W kolejnym dniu poznaliśmy ciekawostki o Ameryce Północnej i Południowej. Wiemy jakie główne plemiona zamieszkiwały obydwa kontynenty. Odwiedziliśmy też plantację kaktusów i pola kukurydzy. Wykorzystując popcorn i płatki kukurydziane stworzyliśmy roślinne wyklejanki.

Podróżując dookoła świata nie sposób ominąć morza i oceany. Jak wielkie są to przestrzenie mogliśmy obserwować na interaktywnej tablicy. Bajeczne rafy koralowe były dla uczestników zajęć inspiracją do stworzenia tzw. suchych akwariów.

Na zakończenie zwiedziliśmy morski okręt, wykorzystując okulary VR 3D.

Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w naszej fotogalerii: KLIK

do góry